opowieści z życia fe!misia
Blog > Komentarze do wpisu
Oto jest pytanie

Jest wiele akcji społecznych, które namawiają nas do wzięcia udziału w wyborach:

Wybieram.pl

"Daj Głos!"

"Głosuj w rękawiczkach"

Glosujmy.org

"Nie oddawaj kraju walkowerem"

"Zmień Kraj. Idź na wybory."

"Nie rydzykuj. Głosuj. Urna twoja mać"

"Masz glos, masz wybór"

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dać się przekonac ktorejś z nich. Której? To już zależy od nas. Najbardziej przemawiają do nas neutralne hasła o obywatelskim obowiązku? A może akcje namawiające do walki z moherowym zagrożeniem, wcale nie ukrywające poglądów twórców? Jest z czego wybierać. Niestety, akcji zniechęcających do głosowania jeszcze więcej, m.in:

"Hy hy hy, nie można zgwałcić prostytutki, stworzymy nowe etaty... za seks"

"Dwa razy więcej komputerow w szkołach, zupełnie nowy wizerunek i tajemnicza choroba egzotyczna"

"Trzy miliony mieszkań, walka z układem i inni szatani"

"Klopot z ewolucją, święta polska rodzina i ochrona poczętych"

"Poglądy?! Tego nie można nam zarzucić! Czyli prawica w przebraniu"

"Jesteśmy nagie, nie mamy niczego, nawet programu (napiszą go eksperci)"

"Zawsze blisko ludzi... i daleko od problemów społecznych"

"Cywilizacja życia (z wyłączeniem życia ciężarnych kobiet)"

"Na Manifie nie wypowiedzą się w tym roku żadni politycy! Oprócz nas, oczywiście"

"Gwałt na żonie? To niemożliwe, mąż ma swoje prawa"

Może zamiast tych licznych kampanii nakłaniających do głosowania przydałby się jakiś kalkulator mniejszego zła?
poniedziałek, 15 października 2007, m-a-g-a

Polecane wpisy

  • Dla dziewczynki róż i spinki?

    Z kategorii "zasłyszane": W wypożyczalni filmów tatuś i jego ubrana w róże córeczka - blondyneczka przeglądają płyty DVD. W pewnym momencie dziewczynk

  • Wszystkiego niestereotypowego

    Z okazji nadchodzących Świąt życzę Wam wszystkiego niestereotypowego. Niech Wasza Wigilia nie wygląda jak urocze (?) wizje formy RE-Kids, która serwuje nam seks

  • Mama Cyborg

    Zbierając materiały do tekstu na temat nietradycyjnych rodzin i ich współpracy ze szkołą przeglądam scenariusze szkolnych uroczystości z okazji Dnia Matki etc.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: abiekt, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/15 14:12:01
Świetne i celne komentarze :) A kalkulator by się przydał, bo człowiek nawet z obywatelską postawą może zrezygnować z głosowania, bo przecież i tak wszyscy to "kur** i złodzieje" jak śpiewał Kazik.
-
m-a-g-a
2007/10/15 14:53:04
Oj, bardzo mądrze śpiewał.
-
2007/10/15 20:59:24
Niestety, ostatnio w Polsce tak jest, że trzeba wybierać mniejsze zło, jednakże uważam, iż zawsze lepiej zagłosować na partię najbliższą naszym przekonaniom, żeby nie oddać Polski we władanie religijnym fanatykom.
-
klubkik
2007/10/15 23:11:30

Mówisz i masz. mały kalkulator. Może byc do liczenia najmniejszego zła :)

latarnik.gazeta.pl/compass/
-
m-a-g-a
2007/10/16 00:18:07
Mówię i mam, to lubię. :-D
No i wyszło PPP, a na drugim LiD. A na końcu LPR i PiS. Ale jak sie ma PPP do wyboru mniejszego zła? ;-)
-
2007/10/16 16:19:30
Mi wyszedł LiD, wcześniej tak właśnie zamierzałam głosować, a drugą mam Polską Partię Pracy. Trzeci, ku mojemu zdziwieniu wyszedł mi PSL. Na końcu wyszedł mi PiS i LPR.
-
m-a-g-a
2007/10/16 21:03:34
W tych wyborach nawet anarchiści mnie zawodzą. FA w Opolu rozkleja plakaty z hasłem "Nie wierzcie politykom, bo to dziwki". Dziwki?! "Dziwka" to dla anarchistów najgorsza obelga? Co za seksizm! Co na to anarchofeministki?

miasta.gazeta.pl/opole/1,35114,4580882.html
-
2007/10/17 21:19:40
Widziałam to, wracając z mojej uczelni. Aż mnie zatkało, przetarłam oczy ze zdumienia, że anarchiści stosują takie hasła. Czy naprawdę nie stać ich na coś bardziej konstruktywnego? Zawsze szanowałam anarchistów, naprawdę mnie tym razem zawiedli. Ostatnio oglądałam program Szymona Majewskiego i doszłam do wniosku, że gdyby "ĘĄ" naprawdę poszło do wyborów, to miałoby spore szanse dostać się do Sejmu, bo ludzie mają już dość nieustannych przepychanek i obietnic bez pokrycia.
-
Gość: eliszeba, *.chello.pl
2007/10/18 00:41:50
Maga, a co miałaś na trzecim? PSL?
-
m-a-g-a
2007/10/18 01:22:26
Tak, z tego co pamiętam PSL. A co, masz tak samo?
-
Gość: eliszeba, *.chello.pl
2007/10/18 11:35:19
Acha.
-
Gość: @, *.metrolink.pl
2007/10/19 01:04:53
Anarchiści nawołują do bojkotu wyborów i wśród nich są również tacy, którzy używają niezbyt szczęśliwego hasła, jak Ci z Opola. Większość anarchistów nie jest entuzjastami takich plakatów czego dowodem jest to, ze nie znajdziesz ich na stronie wśród wzorów do ściągnięcia bojkot-wyborow.org/plakaty.php

Co do partii ĘĄ:
"Pod hasłem "Wypierzmy Polskę!" odbył się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie happening polityczny Szymona Majewskiego. Happening odbył się w formie wiecu partii "ĘĄ", której liderem jest Ędward Ącki (Majewski). Podczas happeningu pojawili się anarchiści z Federacji Anarchistycznej Praga z ulotkami antywyborczymi. Ulotki nie były podpisane i ludzie zrozumieli, że happening Majewskiego był odzewem do bojkotu wyborów. Majewski w rzeczywistości zachęcał wszystkich do głosowania, ale niektórzy tego nie skumali."
-
2007/10/19 19:19:13
Wychodzę z założenia, że zawsze lepiej głosować, wybierając mniejsze zło. W przeciwnym razie inni zrobią to za nas i wówczas nasza bierność pomaga różnym fanatykom.
-
Gość: @, *.metrolink.pl
2007/10/20 02:58:10
Fanatyzm i autorytaryzm czerpią ze źródła jakim jest wykluczenie znacznej czesci społeczenstwa. Zauważ że głosy PiS (radiomaryjne) to głosy wykluczonych którzy nie załapali się na "wolnorynkowy dobrobyt". Głosując nie likwidujesz przyczyn wzrostu popularności opcji autorytarnych, wręcz przeciwnie wspierasz system który ich produkuje.
-
m-a-g-a
2007/10/20 09:23:04
"Głosując nie likwidujesz przyczyn wzrostu popularności opcji autorytarnych"

A nie głosując likwidujesz te przyczyny?
-
2007/10/20 12:28:39
Gościu, nie głosując, nic nie zmienisz, bo partie mają swój żelazny elektorat, który i tak pójdzie głosować. Nie głosując, także przykładasz rękę do tego, co się dzieje w Polsce, że do władzy dochodzą fanatycy i populiści.
-
2007/10/20 14:13:40
Nie głosując oddaje się głos automatycznie na zwycięzcę, bo głos oddany na partię, która choć trochę do nas przemawia to zawsze lepsze rozwiązanie niż nie głosowanie a po wyborach marudzenie, że ten kraj jest do dupy i nic się tu nie może udać.

Głosując pokazujemy, że przynajmniej staraliśmy się coś zmienić, więc mamy prawo marudzić. ;-)

A mi też wyszło PPP. :-)
-
Gość: , *.metrolink.pl
2007/10/30 22:09:35
DO MADA 27 i CKLWOW

Nie głosuję, bo nie wierzę w demokrację parlamentarną i protestuję przeciw nazywaniem demokracji wrzucenia raz na 4 lata kartki do urny. Jak chcesz zmieniać swój kraj to zacznij go zmieniać wokół siebie, a nie oddawaj swojego losu w ręce polityków. A marudzić to ja mam prawo, nie Wy, bo skoro akceptujecie warunki gry, które ja odrzucam to musicie zaakceptować fakt, że co jakiś czas przyjdzie władza, która Wam się nie spodoba i zmusi do ponapinania feministycznych muskułów. To Wy nie macie prawa narzekać, bo przyjmujecie warunki gry tylko czasem nie podoba Wam sie jej rezultat. To dość naiwne, jakby grać w kości a potem mieć pretensje że nie wypadła szóstka.
To bojkot wyborów i odrzucenie władzy parlamentarnej daje prawo do krytyki. Tylko odrzucenie każdej władzy czyni krytykę uzasadnioną bo dotyka mechanizmów i wykracza poza schemat TKM, w którym jak wygrają moi to jest git, a jak nie to płacz i zgrzytanie zębami nad losem demokracji podczas gdy demokracja parlamentarna ma z demokracją mniej więcej tyle wspólnego co Demokracja Ludowa miała z ludem.
-
m-a-g-a
2007/10/31 00:19:16
"Głosując pokazujemy, że przynajmniej staraliśmy się coś zmienić, więc mamy prawo marudzić."

"To bojkot wyborów i odrzucenie władzy parlamentarnej daje prawo do krytyki."


Co za obniżenie oczekiwań - jedyne co możemy uzyskać do prawo do narzekania. Smutne. W każdym razie, moim zdaniem, prawo do narzekania i tak ma każdy, czy głosował, czy nie.
-
Gość: kosmo z bagien, 195.116.62.*
2007/10/31 11:24:58
>Co za obniżenie oczekiwań - jedyne co możemy uzyskać do prawo do narzekania. Smutne. W każdym razie, moim zdaniem, prawo do narzekania i tak ma każdy, czy głosował, czy nie.

Obniżeniem oczekiwań jest własnie ograniczanie się do głosowania raz na 4 lata. Politycy, gadające głowy, autorytety różnorakie co wybory starają się nam uświadomić że pójście na wybory to święto demokracji, ja mam odwrotne uczucia, wybory i cały ten spektakl wyborczo-propagandowy, to jest pogrzeb demokracji. Nikt mi nie wmówi, że oddając głos na jakiegoś ćwoka w dobrze skrojonym garniturze mam wpływ na kraj, dopiero wtedy mam prawo krytyki, Polska staje się lepsza itp. To właśnie demokracja parlamentarna stała się kanałem, w który wpadła większa część społecznej uwagi i aktywności- demokracja parlamentarna rodzi bierność społeczną, a bojkot jest szansą na zburzenie tego stanu, jako że natura nie lubi próżni, a ludzie chcą decydować.
-
m-a-g-a
2007/10/31 12:35:28
"demokracja parlamentarna rodzi bierność społeczną, a bojkot jest szansą na zburzenie tego stanu, jako że natura nie lubi próżni, a ludzie chcą decydować."

Przecież połowa uprawnionych nie głosuje, w poprzednich wyborach nawet ponad połowa. A jednak demokracja parlamentarna ma się dobrze.

Wolnościowa Toplista