opowieści z życia fe!misia
Blog > Komentarze do wpisu
Za Polskę!
Durex wprowadził limitowaną edycję prezerwatyw "Poland Supporter". Biało-czerwone opakowanie ze zdjęciem piłkarzyków zawiera "5 prezerwatyw dla polskich kibiców". Czy to osobliwy sposób na edukowanie mężczyzn, którzy korzystają z kwitnącego podczas każdych mistrzostw handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji? Cóż, kibice kojarzą mi się z seksem głównie w tym kontekście.
czwartek, 12 czerwca 2008, m-a-g-a

Polecane wpisy

  • Jądra w sosie pomidorowym

    Seks(izm) w reklamie to niby żadna nowość, a jednak firmie Pamapol udało się mnie zaskoczyć. W osiedlowym sklepie zobaczyłam naprawdę zadziwiające plakaty. Owsz

  • Tresura w Smyku

    Zabawki promujące stereotypy płciowe to nie jest temat nowy, ale tak jaskrawy przykład propagandy, jaki zobaczyłam ostatnio w Smyku, skłania mnie do odświeżenia

  • Seksistowska reklama stara ale jara

    Wkurza mnie, że trójmiejska Wyborcza ciągle publikuje na pierwszej stronie tą seksistowską reklamę: Reklama okupuje też gdańskie bilbordy. Kto to wymyślił? Wyo

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/06/14 15:01:32
"(...) mężczyzn, którzy korzystają z kwitnącego podczas każdych mistrzostw handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji (...)"

Miejska legenda, wielokrotnie zdemaskowana i ośmieszona.

-
2008/06/14 15:06:56
www.tiny.pl/index.php (hasło Prostitution w angielskiej wikipedii):

"On June 30, 2006, the New York Times reported that the expected increase in prostitution activity had not taken place. This was confirmed by the 2006 BKA report on human trafficking, which reported only 5 cases of human trafficking related to the World Cup."

To tyle jeśli chodzi o prawdziwość feministycznej propagandy w stylu KKK.
-
2008/06/14 15:11:39
Poprawiony link: tiny.pl/kdd5
-
m-a-g-a
2008/06/14 19:00:13
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4581762.html
"Wielkie imprezy sportowe ściągające miliony fanów z całego świata. To łakomy kąsek dla całego sex biznesu. Ile dziewczyn liczy na zysk z Euro 2012? Nie ma oficjalnych danych dotyczących liczby prostytutek i działających domów publicznych w stolicy. "Prostytucja nie jest przestępstwem, więc nie prowadzimy tego rodzaju statystyk" - mówi Halina Kędziora-Kula z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przyjmuje się jednak, że w Warszawie prostytucją zajmuje się 25 tys. kobiet. Na Mistrzostwa Europy będzie ich jeszcze więcej. Na ostatni mundial do Niemiec zjechało 40 tys. "cór Koryntu". Wszystko wskazuje na to, że u nas będzie podobnie"


www.sport.pl/sport/1,74696,4919827.html
" W RPA trwa gorąca debata na temat ewentualnej legalizacji prostytucji na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, organizowanych przez ten kraj za dwa lata. Zwolennicy takiej idei twierdzą, że walka z prostytucją jest jak walka z wiatrakami - lepiej ją zalegalizować i czerpać z niej zyski."


www.promocjakobiet.pl/index.php?d=211
"Na poziomie samej Wspólnoty Europejskiej jednoznaczną walkę wypowiedziano prostytucji przymusowej, będącej najczęściej następstwem handlu ludźmi. W ostatnich latach podjęto temat, jaki dotychczas stanowił swego rodzaju tabu narastanie zjawiska przymusowej prostytucji w czasie imprez masowych, w szczególności sportowych. Tabu to przerwano na konferencji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w 2006 roku, zatytułowanej Czerwona kartka dla przymusowej prostytucji. Jednoznacznie przyznano, że imprezy masowe, jak chociażby mistrzostwa świata, powodują gwałtowny przyrost zapotrzebowania na usługi seksualne, a co się z tym wiąże sprzyjają rozwojowi przymusowej prostytucji. Oszacowano, że kilka tysięcy kobiet i dziewcząt zostanie wykorzystanych pod przymusem podczas zbliżających się wówczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Niemczech. Celem konferencji stało się więc m. in. rozpowszechnienie uniwersalnego apelu o poszanowanie kobiecej godności i próba uświadomienia opinii publicznej co do tragicznego losu sprzedawanych i wykorzystywanych kobiet, przy jednoczesnej walce z procederem.
Uwzględniając postulaty i wnioski płynące z konferencji, Parlament Europejski przyjął Rezolucję w sprawie przymusowej prostytucji w ramach światowych imprez sportowych. Parlament potępił przymusową prostytucję jako formę wykorzystywania kobiet i dzieci fatalną w skutkach nie tylko dla ofiar, ale i ogółu społeczeństwa. Posłowie wyrazili poparcie dla, zorganizowanej przez Radę Krajową Niemieckich Kobiet, kampanii czerwona kartka, której celem jest m.in. zapobieganie przymusowej prostytucji poprzez masowe uświadamianie społeczności o skali i konsekwencjach procederu."

ipsnews.net/news.asp?idnews=31663
"Every year some 500,000 people are smuggled illegally into the European Union (EU). Nearly 90 percent of them are trapped into sexual exploitation, according to a report on the "Consequences of the Sex Industry in the EU", presented in 2004 by a European Parliament committee.

The World Cup means that the traffickers will be even more active. Fraudulent job offers in hotels and restaurants may attract many women from Eastern Europe, who will enter the country on tourist visas.

"Others may be willing to participate in porn shows or as strippers, but in fact they will be forced to have sex with as many men as possible for very little money," Helwerth explained.
"


www.amnesty.org/en/library/asset/ACT77/008/2006/en/dom-ACT770082006en.html
-
szeptem_szkicowany
2008/06/14 19:24:00
"Czy to osobliwy sposób na edukowanie mężczyzn, którzy korzystają z kwitnącego podczas każdych mistrzostw handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji?"

Może Cię zaskoczę, ale prezerwatywy nie są tylko dla mężczyzn ale i kobiet. Zdecydowana większość kobiet nosi w torebce opakowanie prezerwatyw "na wszelki" wypadek. A kibice to nie tylko mężczyźni lecz i kobiety. I nie tylko mężczyźni mają popęd seksualny ale i kobiety również.:)
-
m-a-g-a
2008/06/14 19:29:00
Myślałam, że kobiety to raczej kibicki. ;-)
-
2008/06/16 00:17:41
"Na Mistrzostwa Europy będzie ich jeszcze więcej. Na ostatni mundial do Niemiec zjechało 40 tys. "cór Koryntu"."

Niedostrzegasz różnicy między "40 tysięcy cór koryntu przyjechało", a "40 tysięcy kobiet porwano i przemycono", czy też umyślnie próbujesz ją zatrzeć?

"W RPA trwa gorąca debata na temat ewentualnej legalizacji prostytucji na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, organizowanych przez ten kraj za dwa lata."

Toczące się debaty zainspirowane miejską legendą nie dowodzą jej prawdziwości.

"Na poziomie samej Wspólnoty Europejskiej jednoznaczną walkę wypowiedziano prostytucji przymusowej, będącej najczęściej następstwem handlu ludźmi. W ostatnich latach podjęto temat, jaki dotychczas stanowił swego rodzaju tabu narastanie zjawiska przymusowej prostytucji w czasie imprez masowych, w szczególności sportowych."

W ostatnich latach wylansowano taką miejską legendę. Nawet jeśli sam Dalajlama wyrazi troskę o kobiety rzekomo masowo porywane i przemycane na imprezy sportowe, nie zmieni to faktu, że ten proceder ma miejsce jedynie rzekomo:

"Oszacowano, że kilka tysięcy kobiet i dziewcząt zostanie wykorzystanych pod przymusem podczas zbliżających się wówczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Niemczech."

... po czym oszacowania okazały się kompletnie nietrafne.

"Every year some 500,000 people are smuggled illegally into the European Union (EU). Nearly 90 percent of them are trapped into sexual exploitation, according to a report on the "Consequences of the Sex Industry in the EU", presented in 2004 by a European Parliament committee."

500,000 na kilometr wali hoaxem. Szacowne komisje parlamentarne nie mają zwyczaju sprawdzać danych podawanych im przez feministki. Samo podjęcie próby ich weryfikacji spowodowałoby lawinę oskarżeń o mizoginizm i koniec kariery polityka, który by się na to odważył.

"The Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) has expressed its concern that between 30,000 and 60,000 women and girls might be the object of trafficking for the purposes of sexual exploitation during the World Cup."

... ale nic takiego faktycznie nie nastąpiło. Były to tylko strachy na lachy, tak samo jak starsza o kilka lat amerykańska bajka o eksplozji przemocy domowej podczas Super Bowl:

www.vday.ca/super_hoax.aspx

Oba kłamstwa miały/mają jeden prosty cel: zohydzić to, co integruje mężczyzn.

"Jedną z najbardziej uderzających różnic między kotem a kłamstwem jest to, że kot ma tylko dziewięć żyć" - Mark Twain.
-
2008/06/30 13:47:10
Nie każdy mężczyzna interesuje sie piłka nożna, pije piwo i zdradza żonę - prosze to przyjąc do wiadomości i nie uogólniać. Tak nawiasem mówiąc prezerwatywy "okolicznościowe".... idiotyzm do kwadratu... jeszcze troche i będzie gómka na dzień ojca, dzien matki a może jeszcze na dzien dziecka ... ups... chyba sie zagalopowalem z lekka ;)

Wolnościowa Toplista