opowieści z życia fe!misia
Blog > Komentarze do wpisu
Zawłaszczanie cudzej tragedii
Słów kilka w nawiązaniu do mojej niedawnej notki:
 
Lech Kaczyński postanowił odznaczyć Agatę Mróz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne sportowe osiagnięcia i heroiczną postawę w walce z chorobą. Jej mąż odmówił przyjęcia tego orderu, nie chcąc, jak stwierdził, nadawać smutnej uroczystości politycznego wymiaru. Uważał też, że był czas na to, by odznaczyć Agatę, gdy jeszcze żyła. Spotkał się wówczas z atakami ze strony prawicowego publicysty i z oskarżeniami o to, że to właśnie on robi z pogrzebu żony sprawę polityczną, bo wykorzystuje go do wyrażenia swojej niechęci do prezydenta. Bez komentarza.
 
Cała sprawa dokładnie i ciekawie opisana jest na blogu Supergigant.
niedziela, 15 czerwca 2008, m-a-g-a

Polecane wpisy

  • Sexy baby

    W Wysokich Obcasach tekst o kosmetykach i salonach piękności dla kilkuletnich dziewczynek, reklamowany na okładce alarmującym hasłem "Trening na Paris Hil

  • Wg internautów śmierć to najlepsza samoobrona?

    Na Wirtualnej Polsce opublikowano wiadomość o kobiecie z Indii, która popełniła samobójstwo (przez podpalenie się), aby uniknąć gwałtu. Wiele rzeczy w tej hist

  • Obowiązkowy heroizm?

    Na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się debata na temat prawa do aborcji. Reklamował ją plakat ze zdjęciem autorstwa Doroty Nieznalskiej, przedstawiającym brz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
m-a-g-a
2008/06/16 14:52:15
Więcej na ten temat:
wyborcza.pl/1,75968,5315650,Aborcjonistki_i_pietno_niewinnej_krwi.html
-
robertlotse
2008/06/16 15:54:50
No dobra, ale o co całe larum??
Że prezydent nie odznaczył jeszcze całej polskiej reprezentacji w siatkówce?
Że nie odznaczył Agaty na łożu śmierci?
Że wpadł na pomysł, żeby ją odznaczyć??

Wychodzi na to, że co by zrobił (lub czego nie zrobił) to zrobiłby źle...

Dla ludzi rozsądnie myślących informacja o pośmiertnym przyznaniu orderu nie ma żadnego znaczenia, bo w obliczu śmierci cudownej, młodej dziewczyny po prostu nie myślą o żadnym orderze, który wlepił pośmiertnie prezydent. Gdybanie o intencjonalności Kaczyńskiego jest jałowe i żałosne. Zrobił, co zrobił - to jest odznaczenie PAŃSTWOWE a nie prywatne prezydenckie.

To że mąż się wypiął na ten order - to już jest przemyślana i bardzo intencjonalna reakcja. I woda na młyn pseudomediów, które mogą teraz roztrząsać "bardzo ważną sprawę". I to jest przygnębiające.
-
m-a-g-a
2008/06/16 16:05:04
Chodzi mi o absurd sytuacji, w której decyzja wdowca o odrzuceniu odznaczenia państwowego dla zmarłej żony, powoduje oskarżanie go o to, że czyni ze śmierci żony sprawę polityczną, odgrywa się na prezydencie itp. itd. To jakieś kompletne odwrócenie sytuacji. Raczej odznaczenie prezydenta nadane w dniu pogrzebu jest sprawą polityczną, a nie prośba wdowca o uszanowanie w ciszy tego dnia. Ziemkiewicz ma roszczenia, jak rodzina zmarłej ma przeżywać żałobę i czcić pamięć o niej? Obłęd i zero szacunku po prostu.
-
robertlotse
2008/06/17 14:35:35
gdyby ten mąż NIE zabrał głosu całej sprawy by nie było. Na order od prezia pies z kulawą nogą by nie zwrócił uwagi. to mąż dał pretekst całemu temu larum, bo to jego deklaracja dodaje konktekst polityczny - to on jest przeciw pewnej opcji i pewnej osobie.
-
m-a-g-a
2008/06/17 16:04:22
Przeżycie pogrzebu żony tak jak miał ochotę i sobie zaplanował to jego święte prawo. Należy to uszanować, a nie brać do siebie i widzieć w tym coś, czego tam nie ma. On nie dał wyrazu sprzeciwu względem jakiejkolwiek opcji, po prostu miał inną wizję uszanowania pamięci żony.
Jego żona była własnością państwową, skoro wg Ciebie to państwo decydować o tym, jak przebiegnie pogrzeb (wśród państwowych odznaczeń i ceremonii)???
-
2008/06/17 16:41:12
Trzeba naprawdę kombinować, żeby odrzucenie orderu przez męża traktować jako sprawę polityczną i demonstrację niechęci wobec prezydenta. On sobie po prostu nie życzy, aby ze śmierci jego żony robić okazję do nabijania słupków poparcia i uznał, że ordery są dla żywych, a nie martwych. Poza tym sam miał własną wizję ceremonii.
-
2008/06/17 17:21:19
Gdybym byla na jego miejscu, mialabym taki dylemat: jesli odmowie przyjecia orderu dla zony od prezydenta, to zrobi sie afera i powiedza, ze to polityczny gest. Jesli nie odmowie, postapie wbrew sobie, bo przeciez nie chce, zeby mi sie tu jakikolwiek prezydent i panstwo wciskali ze swoimi orderami. Do wyboru mial wiec: postapic wbrew sobie i postapic wbrew prezydentowi. Tez zrobilabym tak jak on.
-
robertlotse
2008/06/17 17:52:54
@saszenka:
nic nie trzeba kombinować. to media przez ostatnie 2 lata wykombinowały, że Kaczyński kojarzy się nie z Prezydentem Polskim tylko ze Złą Prawicową Kaczką, która jak wszystkie Złe Prawicowe Kaczki czego by nie zrobiła to i tak będzie źle (bo pod publiczkę, dla słupków, własnej i PiS'u chwały - można dopisać co się chce)
-
2008/06/18 00:26:31
A jak myślisz, po jakiego piernika rozmaici politycy odznaczają osoby, które zmarły? Chyba nie zawsze wynika to z porywu serca? Gdyby to zrobił Kwaśniewski, też uznałabym, że gra pod publiczkę, bo mógł ją odznaczyć za życia, ale to nie miałoby takiej wymowy.
-
2008/06/19 14:31:39
gpkt.wordpress.com/2008/06/16/sniadanie-mistrzyn-kobieta-jako-autorytet-w-kulturze-cz-iii/
-
robertlotse
2008/06/19 16:03:44
@saszenka2
"A jak myślisz, po jakiego piernika rozmaici politycy odznaczają osoby, które zmarły?"

Z tego samego powodu dla którego zmarłym stawia się pomniki. A poza tym order ma też wymiar bardziej przyziemny w postaci dodatku do renty sierocej (choć może się mylę)
-
2008/06/30 13:23:22
Po prostu prezydent miał kolejna sposobnośc by pokazać się w mediach że istnieje. Czy naprawde pani Agata zasługuje na order to inna kwestia (jest naprawde wielu utalentowanych sportowców zasługujących na wyróznienie) Czuje niesmak jak wrzęcza się posmiertnie odznaczenia i ordery (tak w ogóle) bowiem wychodzi na to żeby być docenionym trzeba... umrzeć i to jest naprawde nie fair. Byc może gdyby pani Agata zyła nadal nic by nie dostała za swoje osiągnięcia :/ Skoro jednak zostało to przyznane raczej nietaktem jest odmawiać - tak myslę.
-
Gość: cytryn, *.bpl.vectranet.pl
2008/11/25 00:58:10
20 wiek miał Hitlera on żydów tępił , fuhrer chciał zgładzić wszystkich żydów
a teraz mamy FEMINISTKI 21 wiek chcą zgładzić facetów ocknijcie się wszyscy na oczy
bo będzie za późno i tylko wojna nas facetów uratuje a, aa i tak do niej dojdzie
może Rosia może chiny lub Korea lub państwo arabskie wysadzi rakiety, może ziemia planeta ulegnie zagładzie może, może, itd femina to wróg człowieka-faceta i rządzić nie będzie ( globie - planecie - ziemia ) tym co od pierwotnych ludów właśnie facet zrobił
wybudował ten świat - dzisiejszy świat.. chcą nam GO ODEBRAĆ..
FACECI PRZEJRZYJCIE NA OCZY I WALCZCIE...!
-
Gość: Aga, 222.184.56.*
2009/01/26 22:39:08
Niestety w Polsce ostatnio faktycznie za dużo jest feminizmu, za dużo się o tym pisze i mówi sami to nakręcamy, tylko po co , jak się okazuje teraz nie ma żadnej dyskryminacji kobiet a kto wie może i faceci są bardziej dyskryminowani i wcale się nie bronią,
przykład pierwszy z brzegu nie spodobała się reklama feministkom Mobil King
zjedli ją, co to jakaś czwarta władza ? takie przykłady z życia można mnożyć, i nie maja prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich kobiet, dalej nakręcili reklamę Snickersa jak goli faceci biegają po
boisku, to już feministkom nie przeszkadza wychodzi ich obłuda, a mi to na przykład przeszkadza, bo jest nie smaczne jak biegają i dyndają bo sobie nie życzę żeby moje
dzieci to oglądały-mąż stracił w ich oczach autorytet.
Wiec pytam kto jest dyskryminowany? i dlaczego feministki są tak wpływowe chociaż to wąska grupa.
No ,mhm ja nie mam nic przeciwko ze będę mogła odejść 5 lat wcześniej na emeryturę niż mój maż i będę miała większą emeryturę bo więcej zarabiam ale i tak konto mamy wspólne :-) np.
Wydaje mi się ze feministki to kobiety nie kochane odrzucone
często z kompleksami, przepełnione goryczą, bo coś w życiu im nie wyszło, strasznie nie na widza facetów
dzielą a nie łączą - dokładnie, i fakt ( ktoś już o tym wspomniał) tam nie ma kompromisu rozwiązań satysfakcjonujących obie strony
np; kobieta gotowała teraz niech gotuje tylko facet itd, wszystko chcą zwalić na facetów żeby to teraz oni byli dyskryminowani
a nie o to powinno chodzić , dokopać im z zemsty?
aż tak chore z nienawiści ?, swoja drogą lezącego się nie kopie.
Nie rozumiem tych kobiet chociaż też jestem kobietą
może dlatego ze miałam wspaniałego ojca
a teraz męża, układ mamy partnerski
i nie wyobrażam sobie życia bez niego tylko to to już inna bajka zwana miłością.
dla mnie te ich hasła, postulaty są całkowicie oderwane od rzeczywistości.
Nie kupuje tego i nie dziwie się facetom że wypisują, też niektórzy bzdury
albo po pijaku albo chorzy psychicznie co niektórzy, trzeba być obiektywną/ym.

Wolnościowa Toplista